Cilka

"vyradená" sučka mopsika. Narodená v roku 2010, doteraz slúžila svojmu pánovi a rodila šteniatka. Stala sa nepotrebnou a urobili sme všetko preto, aby sa viac nedostala do rúk, ktoré si ju nezaslúžia.

Cilka a jej cesta za pekným životom začali štandardne. Inzerát s textom "darujem... nevhodná do chovu ...". Veľa rečí, no skutok sa nejak vyparil. Cilka stále u množiteľa... čakala. ...a dočkala.

4.4.2015 - Cilka očarila aj veterinárnu kliniku. Je začipovaná, má vystavený Petpass. Jej zdravotný stav je dobrý, dostala tabletku na odčervenie a na 10.4.2015 je objednaná na kastráciu a čistenie zúbkov.
Začíname proces učenia na hygienu, socializáciu - auto, autobus, život v meste, mojkanie, vodítko... . Výborne sa znása s psíkmi aj sučkami. Je to zlatíčko, živé striebro, ktoré teraz objavuje svet.

10.4.2015 - Cilka absolvovala kastráciu a čistenie zubov ultrazvukom. Oba zákroky zvládla na jednotku a ešte trochu oťapená sleduje čo sa okolo nej deje. Začína rekonvalescencia, oddych, dobratie antibiotík, finálna kontrola.
Expresne rýchlo pochopila a naučila sa hygienickým návykom, chôdzi s postrojom a na vodítku. Zatiaľ nie je možné ju mať na prechádzke na voľno, lebo ju všetko nadmieru zaujíma a sú chvíle kedy nevníma a ide si za svojim :-). Cilka je vhodná ako do bytu, tak aj do domu s celoročným pobytom vnútry. V nijakom prípade na dvor a podobne.

17.4.2015 - rekonvalescencia Cilky po kastrácii a vyčistení zúbkov prebehla úplne perfektne. Už na druhý deň sa vítala, a vôbec si neuvedomovala, že sa s ňou niečo udialo. Je to hravé, živé striebro, ktoré vlezie na kontrolu do kuchynskej linky, do šatníkovej skrine, do umývačky riadu... jednoducho Cilka potrebuje úplne všetko na tomto svete spoznať na svojej koži.
U Cilky nás trápila ešte jedna vec. Hrča (nádor) pod krkom. Tuhý, ohraničený, nebolestivý, ale bol tam. Tak sme dnes Cilke ráno nedali raňajky a šup na veterinu.
Jednoznačné doporučenie veterinárky "to" odstrániť operačne. Cilka aj tento zákrok úspešne absolvovala a čakáme na jej veľký deň.

27.4.2015 - máme domov. Cilka o týždeň cestuje. :-))

6.5.2015 - Cilka a jej veľký deň. V Košiciach sme sa ráno naložili a poobede sme zastavili v Pardubiciach. V novom Cilkinom domove. Zoznámenie, prvé dojmy sú neopísateľné.... veľká radosť v očiach Ivy a Zdeňka... Cilka zapojila všetok svoj šarm a vyhrala. Vyhrala výbornú rodinu, svoj vlastný dvor, svojich páničkov, ktorí jej znesú aj modré z neba. Cilka, veľa šťastia a pohodičkový nový život prajeme.

Po jej nasťahovaní pridáme fotky a úsmevy :-)Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog