Žofka

29.4.2015 - mopsinka objavená v inzercii s veľmi zmätočným textom. Francúzsky buldoček x pittbull, šteniatko... sučka... no a fotka mopsinky. Telefonát, dohodnuté stretnutie. Nádherná cesta do okolia Rožňavy. Pani so synom, bývajúci vo veľmi veľmi veľmi skromných podmienkach s mopsinkou vodítku. Mopsinka vykrmená, milá, kontaktná. Ľudia jednoduchí, po dvoch minútach som jednoznačne zistila, že netušia, že to, čo majú na vodítku je mopsia vyrodená sučka z množiarne. Dostali ju od množiteľa z neďalekého mestečka (možno ani nedostali...) a malo to byť šteňa. Citujem "dajake je iné". Už podľa fotky z inzerátu bolo evidentné, že má sučka "niečo" na mliečnej žľaze". No a bola hrča ako jablko. Fakt veľká, napnutá a mopsinku už bolestivo tlačila. Dohodli sme sa, pani so synom veľmi poďakovali, že si ju vezmeme, a nech jej len pomôžeme. Poviem veľmi otvorene, pani so synom - romovia, tejto sučke zachránili život. Akýmkoľvek spôsobom sa ku nej dostali, tak sa o ňu postarali s najlepším vedomím a urobili všetko aby sa mala dobre. Keďže to nebol psík o akého by sa vedeli postarať (myslím, že sa zľakli práve tej obrovskej hrče), dali inzerát a darovali ju. Pre mňa to včera bolo jedno obrovské ponaučenie. Niekedy hlúpo, gramaticky a štylisticky nezmyselne napísaný inzerát môžu podať aj takýto ľudia. ..viem, viem, že je to asi jedna výnimka z tisíca. Ale verím, že každý kto si príbeh Žofky prečíta, si na toto spomenie a kým nebude vedieť viac, nebude nadávať, osočovať a hlavne telefonovať a útočiť. Teraz sme to stihli veľmi veľmi rýchlo, tak nik nestihol pani od darovania odradiť.... nechcem však vidieť, keby sme inzerát neobjavili, ako by mopsina dopadla. Ľudia vedia byť ako dobrí, tak aj zlí.

29.4.2015 - cesta so Žofkou pohodová. Ďakujem Valike za spoločnosť a hlavne za upokojenie Žofky, ktorá spokojne presedela cestu na jej kolenách. Pach dymu, ktorý si Žofka niesla v kožúšku je nezabudnuteľný :-), ale psík v poriadku, len trochu vyplašený.

30.4.2015 - urgentné objednanie na veterinu. Diagnostikou potvrdená hernia (kýla), k kritickom stave - okamžitá operácia.

Žofka je po kastrácii, odstránení hernie, začipovaná, prebudená z anestézy a začíname rekonvalescenciu. Čaká ju ešte čistenie zúbkov a verím, že žiadne väčšie problémy nás neprekvapia. Oči zatiahnuté pigmentom od včera dávame do poriadku, uši sme prepláchli a zatiaľ žiadne prekvapenie. Doma ostriháme pazúriky, ukážeme peliešok, zoznámime s domácimi psíkmi a nový Žofkin život sa začína.

31.4.-15.5.2015 - Žofka v dočasnej opatere u Valiky. Podľa slov dočasnej opatrovateľky je Žofka DOKONALÝ psík. Skromná, milá, kontaktná. Hygienu zvládla veľmi rýchlo na 100%. Pochopila, že život v byte má istý režim a prispôsobila sa mu. Nekonfliktná, spriatelila sa s frbulkou Dafne, má rada prechádzky. Bude výborná spoločníčka.

15.5.2015 - Žofke sa objaviť ďalší útvar na brušku. Opäť veterina a opäť verdikt. Hernia na druhej strane. Nakoľko bola Žofka sučka z množiarne, kde porodila nik nevie koľko šteniatok, má oslabenú brušnú stenu. Prvá hernia bola vo veľmi kritickom stave. Spevnením tejto strany, jej problém vyskočil na strane druhej. Objednaná na operačný zákrok.

18.5.2015 - Žofka absolvovala operáciu hernie, táto bola ešte v začiatku, takže sa veľmi rýchlo dáva do poriadku. Už chodí na krátke prechádzky, výborne žerie, je veselá.

Žofka našla wvoj nový domov v BratislaveObčianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog