Olivia


19.5.2015 - opäť inzerát. Predaj sučky. Špinavá na fotke, zanedbaná... Južné Slovensko. Sučka, ktorá nemala meno, správala sa vyplašene, nedôverčivo voči "pánovi", ktorý ju odovzdal ... nepoznala ho a ona nepoznala jeho. Dostala meno. Olívia. A Olívia to hneď pochopila. Malinká, cca 7 kg, ale s veľkým bruchom a žľazou až po zem. Pocit som mala taký "zvláštny"... siedmy zmysel zafungoval a okamžitá návšteva veteriny. Sono vyšetrenie ukázalo patologické zmeny na maternici. Nasadené antibiotiká a objednanie sa na operáciu.

22.5.2015 - Olívia si neskutočne rýchlo zvykla na opateru, ľudské ruky, pravidelné krmenie a začína sa tešiť zo života. V tento deň absolvovala operáciu. Kastráciu zvládla na jednotku. To brucho boli extrémne veľké cysty na maternici. Sučka bola, podľa vyjadrenia veterinára, jednoznačne dopovaná hormónami, aby častejšie rodila, aby mala viac šteniatok, aby ... aby zarobila viac peňazí.

Neviem si a ani nechcem predstaviť aké šteniatka táto sučka mohla rodiť. Slabé, neduživé, brali jej ich skoro, aby mohla opäť hárať a opäť priviesť na svet ďalšie. Aj Olívia je jednou z tých, ktorých šteniatka vidíme na inzertných portáloch... NIKDY a NIKTO by si šteniatko po takejto špinavej, zanedbanej sučke nekúpil. Prečo ľudia túžiaci po psom kamarátovi nechcú vidieť jeho "šťastnú" mamu?

30.5.2015 - Olívia je stále v dočasnej opatere, darí sa jej výborne. Zmenila výraz tváričky, zmenila dokonca postavu :-), má skoro o kilo menej (to tie nemožné cysty ju deformovali), ale krásne žerie, teší sa. S Olíviou sme absolvovali zraz so psími a ľudskými kamarátmi. Olívia si získala svojim optimizmom každého srdce a každému vyvolala úsmev na tvári. Je to zlatíčko, usmievavé, mojkacie sa, krásne reagujúce na meno, ktoré má necelé dva týždne.

2.6.2015 - Olívia je pripravená na adopciu. Podmienky: byt, dom s celodenným prístupom dovnútra. Znáša sa so psíkmi aj sučkami, ale po hlave si skákať nenechá. Deti, ľudia sú pre ňu kamaráti a nemá s nikým žiaden problém.

10.6.2015 - Olívii sme dali vyčistiť zúbky. Má plnú papuľku krásnych bielych perličiek. Doberie atb a už sa teší domov. :-))

11.6.2015 - OLÍVIA JE REZERVOVANÁ.

12.6.2015 - malá bojovníčka odišla domov. Suverénna, má mopsiu kamošku Jenny, dvoch kamošov kocúrov a paničku s páničkom, ktorých okamžite očarila. A vyzerá to tak, že aj oni ju :-).

Veľa šťastia Olívia. Vysnívaný domov už máš, tak už len užívaj všetko, čo si doteraz nestihla. Malý psík s veľkým srdiečkom a obrovskými očakávaniami. Olívia je pod patronátom OZ FRBUL. Bude adoptovaná na základe Adopčnej zmluvy a po uhradení adopčného poplatku na transparentný účet OZ.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog