Bruno


sa narodil 31.1.2012 - prišiel 15.6.2015 - len vďaka všímavosti kamaráta Fera a jeho rodiny, ktorým nebol ľahostajný psík, čo ho nik nemal rád. Ďakujem.

Čo robí tak mladý psík medzi psíkmi v núdzi? Ako je možné, že si niekto kúpi šteniatko a potom sa ho vzdá? Je to možné...

Otázka znie: Bruno nesplnil očakávanie? Nebolo na Bruna dostatok času? Neostal Bruno to rozkošné šteniatko? ... X otázok mi beží hlavou.
... a Bruno?.... Bruno je ku mne prilepený, Bruno nechápe, čo urobil, že sa mu celý svet prevrátil hore nohami. Psíkovi nevysvetlíte... k tomuto psíkovi sa stačí slušne správať, dať mu pohladenie, nechať ho ležať pri svojich nohách a on sa vám celý odovzdá. Uhrančivý pohľad modrého oka ma presviedča, že on bude naozaj dobrý, že predsa sa správa len ako pes, že netuší čo tak zlé urobil, že ho zrazu jeho rodina nechce.

Za deň, ktorý som s Brunom strávila je prečítaný. Je to krehký psík, veľmi chápavý, po chvíli pochopí, čo sa mi nepáči a s čím v jeho správaní nesúhlasím. BRUNO JE VHODNÝ AKO JEDEN JEDINÝ PSÍK DO DOMÁCNOSTI. Preň najepšie pár, alebo človek BEZ DETÍ, RESP. S VÄČŠÍMI DEŤMI, KTORÉ SA KU PSÍKOVI VEDIA SPRÁVAŤ (vyžaduje celú pozornosť človeka, ľudí, ktorých si zamiluje). Bude svojho pána s nadšením sprevádzať do práce, na výlety, či len tak si posedieť na letnej terase. Potrebuje pokojné prostredie na odpočinok a potrebuje sa kvalitne nažrať. Bruno má ledva 10 kg, je to rámcom pekný psík, no neskutočne vychudnutý. Nechápem ako je možné dostať psíka, ktorého vidím pred sebou dostať do tak podvýživeného stavu. Bruno si okamžite zvykol na podávanie surovej stravy (samozrejme nie je to podmienka, len doporučenie zo skúseností).

16.6.2015 - Bruno absolvoval komplexnú veterinárnu prehliadku.
Vyšetrenie sono ukázalo trochu sedimentu v žlčníku (máme lieky, ktoré tento nie vážny problém odstránia), ostatné vyšetrenia dopadli na výbornú.
Bruno bol kryptorchyd (jeden semenník mu nezostúpil a ostal v brušnej dutine), to rozhodlo o okamžitej kastrácii, keďže práve takéto "nedokonalosti" zvyknú robiť veľké problémy.

Kastrácia, anestéza, všetky odbery dopadli na výbornú. Bruno má veeeľké oči :-), a jeho pohľad je viac ako zaujímavý. Vidí, počuje, je vnímavý a neskutočne hravý. Čaká ho ešte vyšetrenie očí pani doktorkou špecialistkou. Zatiaľ je prognoza dobrá... proste okatý psík, bez zápalu, bez poškodení.

Brunov celý výraz je už teraz fascinujúci, a už teraz si viem predstaviť aký to bude krásny psík, keď dostane kopu lásky, pokojný domov, veľa pozornosti a zážitkov a pravidelnú, kvalitnú stravu. Psík do koča aj do voza. V aute sa cíti výborne, všetko ho zaujíma.

Hygiena bez problémov, venčenie na vodítku (jednoznačne v otvorených priestoroch musí byť na vodítku, je to zvedavý psík) perfektné.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog