Bora


18.6.2015 prišla ako nechcená, vyradená sučka z množiarne. Mladučká, nič nevediaca o živote "vonku". Neuveriteľne pokojná, plná očakávaní s obrovským otáznikom v očiach.

Dôvodom jej vyradenia bola jedna jediná vec "zle rodí". To, že má kožu a srsť v katastrofálnom stave, to že má poškodené očko, že žila zatvorená a ani netuší, že vyprázdňovanie pod seba nie je v poriadku.... To nebolo dôležité.

19.6.2015 - Bora absolvovala prvú veterinárnu prehliadku. Oko, staré zranenie, ktoré sa samo zacelilo (stav nemenný), uši (kvasinky, zápal), koža (začervenaná, suchá), srsť ako drôt, úplne bez života.

22.6.2015 - kontrola, Bora v liečbe pokračuje. Najdôležitejšie je dať dokopy jej celkový stav, kvalitne krmiť a naďalej pokračovať v liečbe.

Bora je v dočasnej opatere, kde podstúpi liečbu, naučí sa hygienickým návykom a normálnemu životu. Túto mladučkú sučku som prirovnala k "nepopísanej knihe". Nič nevie a všetko prijíma s prekvapením a nadšením.

Dňom 19.7.2015 sa dočasná opatera Bory mení na trvalý domov. Má buldočiu kamošku Dafku a spolu s paničkou sa stali nerozlučnou trojicou. Bora stále pokračuje v liečbe zanedbanej kože a stále objavuje svet. Prajem Bore, aby bola stále taká šťastná a spokojná ako je.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog