Hanka


sučka mopsika narodená 7.7.2010. Do dňa, kým som pre ňu nebola, mala za úlohu rodiť šteniatka. Zakaždým keď to šlo. Hanička bola určite výborná matka svojim šteniatkam. Jej "pán", ju pochválil. No keďže zostarla (po piatom roku života sučky klesá počet vynosených šteniatok), musí ísť z domu.

21.7.2015 - jediné moje konštatovanie je, že Hanka je neuveriteľne vysmiatý psík. Zatiaľ má problém chodiť na vodítku (nikdy na sebe žiaden postroj, obojok a čokoľvek nemala), s veľkou obavou prechádza dverami, schody sú pre ňu neprekonateľná prekážka. Jej život do týchto chvíľ bol uzavretý dvorček. Žiadna zmena, žiaden zážitok počas dlhých 5-tich rokov. Takže sa Hanička všetkému diví a jej obranou je "zaradená spiatočka" :-D.
Na druhej strane je neuveriteľne kontaktná. Keď zistila, že ruky vedia hladkať, hrať sa, škrabkať za ušami... otvorilo sa jej srdce a viem, že svojmu človeku s láskavými rukami odovzdá celé svoje psie srdce.
Začína ju všetko zaujímať. Tak veľmi, že kľudne prevráti misku s vodou, aby prvá všetko videla a strčila tam nos.
Hygienu pochopila veľmi rýchlo. Jedna malá nehoda a zatiaľ úplný kľud.

22.7.2015 - Hanička absolvovala veterinárnu prehliadku, sono, rengen a jej stav je natoľko uspokojivý, že sme sa rozhodli aj pre kastráciu. Hanka je psík, ktorý potrebuje svoj domov čo najskôr. Potrebuje dohnať všetko tešenie sa, hranie a mojkanie, ktoré doteraz nestihla.
Hanička veľmi dobre zvládla kastráciu, a tiež čistenie zúbkov, ktoré boli fakt veľmi veľmi zanesené.

25.7.2015 - Hanička je malé motovidlo. Všade sa pletie pri všetkom musí byť a všetko musí vidieť. Vonku sa nám na vodítku raz páči a raz nepáči, bude s ňou este roboty ale zas na druhú stranu veeeeľa srandy.

1.8.2015 - s Haničkou sme boli na kontrole. Krásne zvládla hojenie po kastrácii, stala sa z nej veselá, veľmi kontaktná sučka. Miluje pozornosť, dobré jedlo a hladkanie.

Sučka je čipovaná, očkovaná, má vystavený Petpass a do domova odišla po riadnej rekonvalescencii.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog