Lady


Lady je 5 ročná sučka anglického bulldoga. 5 rokov mala úlohu rodiť šteniatka. Jej úloha sa 4.8.2015 skončila a anglická lady prišla k nám.

4.8.2015 - milá, veľmi veľmi kontaktná sučka, objavila čaro ľudských rúk. Lady som okúpala, ošetrila oči, uši, vrásky a tak si to užívala, že sa podarilo urobiť aj nádhernú manikúru. Lady sa podľa všetkého minimálne pohybovala, a ak, tak v uzavretom priestore. Pazúriky mala nesmierne prerastené, čo jej samozrejme v pohybe bránilo. Tomu nasvedčuje aj jej kondícia. Lady je ako miska kysnutého cesta :-)... mäkká, rozhojdaná... pomalá, ťarbavá. Ale chce, veľmi chce chodiť, vidieť a spoznávať nové veci.

5.8.2015 - ráno veterinárna prehliadka. Kondícia bulldoga, ktorý sa nehýbal. Na ľavom oku dlhodobo neliečený, zanedbaný zápal. Prebehlo vyšetrenie sono, rengen... a padlo rozhodnutie, že Lady môže podstúpiť kastráciu. Neváhala som, Lady potrebuje svoj domov čo najskôr, potrebuje svojho človeka, resp. rodinu... tak som dala súhlas a o tri hodiny bola Fany na stole.
Vrámci anestézy boli Lady vyčistené aj zuby. Zuby v tak katastrofálnom stave u tak mladého psíka vidno málokedy. Je evidentné, že jej potravou bolo čosi mäkké, priam kašovité. Môžeme si len domýšľať .... a začať krmiť tak ako sa psík krmiť má. O pekných pár zubov došla, ale na kráse a možnosti normálne žrať to nič nezmenilo.

Hodnotenie veterinára je veľmi uspokojivé. Lady má vnútorné orgány v poriadku, operáciu zvládla s kľudom angličana, prebúdzanie tiež.

Na oko sme dostali dva druhy kvapiek

(tento proces bude dlhodobejší). Prognóza zlepšenia výborná.

6.8.2015 - Lady sa tvári, že sa jej operácia netýkala :-). Pochoduje svojim tempom, od človeka sa nevzdiali. Vodítko učíme... aj keď ona je tak prilepená, že ani netreba. Akceptuje obojok, postroj jej ide neskutočne na nervy a urobí všetko pre to, aby z neho "vystúpila". Úspešne sa jej to darí :-).

17.8.2015 - prišiel čas nájsť Lady domov. Ten skutočný, trvalý a bezpečný domov, ktorý si každý psík zaslúži. Oko sa nám krásne hojí, všetky neduhy čo ju trápili, rekonvalescencia po kastrácii, ubolenosť po vytrhnutých zuboch je fuč ... za Lady mi bude smutno. Ten kľud angličana, pohľad na veci z výšky ... tiež tank v koži nežného bulldoga. Ozaj mi bude smutno.

18.8.2015 - Lady je predbežne rezervovaná. Prebiehajú predadopčné procesy, nič neuponáhľame. Album bude v každom prípade opäť aktualizovaný. (verím, že pribudne slovo "adoptovaná")

23.8.2015 - Lady našla svoje DOMA. Lady, prajem už len veľa radosti v živote.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog