Nasťa


23.8.2015 prišli dve, Naďa a Nasťa. Toto je album venovaný Nasti. Prišli spolu, jedna sa opierala o druhú, bez seba ani krôčik. Môj predpoklad je, že Nasťa je Nadina dcéra, alebo mladšia sestra. Celý jej život bol od narodenia naplánovaný. Rodiť, rodiť a znova len rodiť šteniatka.

Nasťa je 4 ročná sučka, dostala sa z pekla von, pretože neostala gravidná. Vo svete, kde bola Nasťa sa toto neodpúšťa. Buď budeš rodiť a dostaneš žrať, alebo pôjdeš preč. Nekompromisne. Je paradox, že práve toto jej "zlyhanie" ju dostalo na začiatok cesty normálnym životom.

Je to malá, teraz 7 kg sučka. Veľmi zvedavá, veľmi kontaktná. S otvoreným priestorom má veľký problém. Nebo nad hlavou je pre ňu obrovská záhada. Pomaly sa naučí, že vonku sa dá behať, hrať, blbnúť. Je to už teraz živé striebro... neposedí, nepostojí, na rukách sa vrtí... :-).

24.8.2015 - ráno vererinárna prehliadka, sono, oči, uši a rozhodnutie, že môže byť kastrovaná. Tak to máme za sebou. Operáciu zvládla na jednotku, po prebudení opäť nahodila svoj nekonečný úsmev .... a hor sa do života.
Začíname sa učiť čo je obojok, vodítko, lúka, prechádzky.... ľudia, iní psíci, ako má vyzerať hygiena u takej krásnej mopsinky aku Nasťa je.

4.9.2015 - Nastin príbeh u množiteľa skončil pred cca dvoma týždňami. Je príbeh v dočasnej opatere skončil dnes. Nasťa išla domov. Má mopsinku kamošku, sympatickú paničku a celý život pred sebou.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog