Naďa


23.8.2015 - aby toho všetkého nebolo málo a my sme si náhodou nemysleli, že jeden psík bojujúci o život nám stačí, spoznala som túto milú malú mopsinku.

Dostala meno Naďa, má 5 rokov a včera sa dostala z garáže. Jej životný priestor bola garáž, celá smrdela benzínom, fľaky po jej srsti sú fľaky od oleja, nafty... či čo ja viem čoho. Neviem si predstaviť čo to robilo s jemným psím ňufákom.

Naďa je po šteniatkach, na jej srsti to aj vidieť. Výživu musela mať menej ako nedostatočnú a všetko zo seba dala svojim deťom. Viete aké mala šteniatka? Lacné šteniatka z množiteľského chovu. Verím, že niekomu jej šteniatka robia doma radosť, sú v teple, čistučké, milované, sýte. Pri týchto sučkách sa stále pýtam. Ako je možné, že si niekto kúpi šteňa a s "plechovým ksichtom" akceptuje v čom žije jeho matka .. matka Naďa? Ona nebola "kamoška", spoločníčka, nebola ani psík, ktorého má niekto rád. Bola len matka s úlohou mať čo najčastejšie a čo najviac šteniat. Toto je pre mňa otázka, na ktorú mi ešte žiaden majiteľ šteniatka z takého chovu nedokázal odpovedať.

24.8.2015 - odmastená, odblšená a po prvej noci oddýchnutá v čistom peliešku absolvovala Naďa veterinu. Vyšetrenie krvi, sono, rengen ... a rozhodnutie okamžite podstúpiť operáciu. Vnútry bruška "čosi" bolo.
To čosi bola ukrytá hernia, kedykoľvek mohla urobiť Nadi veľký problém. Zvládli sme to.. a malá Naďa bojovníčka si začína žiť život psíka bez povinnosti rodiť.
V cudzom prostredí stále veľmi neistá, ba priam zaseknutá. Nechodí, nedýcha, neurobí žiadnu potrebu. Hľadí na ten obrovský priestor okolo seba. Naopak v ohrádke je to živá bytosť, chce sa veľmi mojkať (typický mopsik) a chvostík jej od vrtenia raz odpadne.

7.9.2015 - veľký Nadin deň. Naďa našla svoj vysnívaný domov a ja jej prajem už len veľa radosti v živote, veľa mojkania, plnú misku a pár krásnych rokov.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog