Amálka


Amálku prebral Frbul do svojej opatery, a Amálka sa nachádza v dočasnej opatere v Prahe. Dievčatám z OZ Priateľ Pes ďakujeme za dôveru a záchranu fenečky. Po včerajšom vyšetrení sa ukázalo ako nevyhnutné okamžite jej odstrániť nádor veľkosti menšieho vajca a ďalších menších nádorov ktoré má na mliečnej lište. Nádor by mohol prasknúť a u tak malého psa a v takom zlom zdravtnom stave by to mohlo mať fatálne následky. Má posunuté orgány, našťastie srdiečko má normálny tvar aj veľkosť. Pľúcka má preliečené antibiotikami, mechúr má normálny tvar, ale papá urinárnu dietu kvoli kryštalikom v mechúri. Je to malá fenočka, ma necelych 10 kg ale cecíky má vyťahané tak, že pri chôdzi ich vláči po zemi Má porezané a pohryzené labky. Včera sa veterinár zhrozil akým spôsobom má "dorezané" celé brucho od cisárskych rezov rôznymi smermi. Môžme sa len domnievať čím všetkým si musela prejsť. Keď prestala rodiť, vyhodili ju ako smeti, špinavú, zablšenú a podviživenú. Keď ju dievčatá našli, odovzdane čakala na smrť, nedokázala ani len chodiť. Dnes už trošku prejde, chodí na krátke prechádzky pretože cecíky ktoré sa jej šúchaju po zemi a to že nemá žiadne svalstvo ju veľmi limituje. Je to malá šmudlinka ktorá je odovzdaná osudu, až je mi smutno keď na ňu pozerám ako sedká tam kde ju posadím a čaká čo bude.

9.7. išla Amálka na operáciu kde sa odstránil veľký nádor a menšie priliehajúce, zároveň sa vykastruje, a ak všetko dobre pôjde, pretrhajú sa zhnité zúbky. Vnútorná pyometra, teda maternica naplnená hnisom. Extrémne zväčšená maternica posiata velkymi cystami z vonkajšej strany značí, že ju rezali a šili kvôli cisárskym rezom amatéri niekde v maštali, pretože maternica bola poprešívaná tak, že vnútorné časti maternice jej presahovali do brušnej dutiny. Maternica bola poprerastana s črevami a prilepená o brušnú stenu. Vybrali jej 1 veľký nador (veľkosť menšieho vajca) a 7!!! malých nádorov. Rana je veľmi veľká, z 10 cecíkov jej ostali len 3. Snáď to dievčatko všetko zvládne. K tomu hovadu čo jej toto spôsobilo sa vyjadrovať nebudem, všetko sa mu vráti na deťoch.

Amálke dnes vybrali stehy (21.7). Odstránili sa takmer celé mliečne lišty a všetky nádory, zároveň bola vykastrovaná. Močový mechúr je v poriadku, už nepapá urinárnu dietu. Naberá na sile, rada chodi na prechádzky, už zvláda aj dlhšie trasy. Pomaličky presrsťuje, teda vymieňa starú škaredú srsť za novú peknú a lesklú. Veľmi rada papá, najradšj maso, surové alebo varené. Nový majiteľ musí počítať so zvýšenou starostlivosťou, Amálka totiž ušla hrobárovi z lopaty. Je to skvelá malinká fenečka, tichučká, skromná a poslušná, ktorá zvláda hygienu. Priali by sme si pre ňu pokojný domov, kľudne aj s inými zvieratkami, je znášanlivá a psíky aj fenečky má rada a je k nim kamarádska. Je trošičku leňoška, ale psík pohyb potrebuje, preto nový majiteľ musí nástojiť aby sa hýbala a naberala svalovú hmotu. Inak je to malá maznoška, za pohladenie by položila život. Chceme veľmi pekne poprosiť o zdieľanie aby sme pre ňu našli tú najlepšiu rodinu. Všetkým nám veľmi prirástla k srdcu...

Amálka našla rodinku v Topoľčanoch u pani Soni.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog