Mája


Je 5 ročná fenka z množiarne pri Topoľčanoch. Fenočka je pravdepodobne hluchá, trpí zánetom dýchacích ciest a kašľom, a v brušku má niekoľko veľkých nádorov na mliečnych lištách. 27.11. absolvuje kastraciu a odstránenie nádorov. Je to milá a kontaktná fenočka, jej hluchota ju nijako neobmedzuje. Má paniku zo zatvárania do malých priestorov. Množiteľ psíkov prevážal v prepravkách do ktorej by normálny človek nevložil ani Čivavu. Mája mala ešte pred 3 týždňami šteniatka, naotázku čo sa stalo s tak malinkými psíkmi keď sa fenky zbavuje odpovedal "už sú odchované". Môžme sa len domnievať kde šteniatka skončili. Fenočku sme vykúpila za 30,-eur. Mája bude po operácii hľadať svoj trvalý domov, je čipovana s pasom. Momentalne sa nachádza v dočasnej opatere v Prahe.
Aktualizácia - Májuša je po operácii. Z 10 cecíkov jej ostali len dva. Vzala sa jedna celá mliečna lišta a druhá takmer celá. Nádorov mala 6, pruhy (kýly) mala 2. Operáciu zvládla dobre, ale pri prebúdzaní bola v strese a pri jej extrémne predlženom makkom patre sa zacala dusit. Vsetkych vystrašila pretoze to chvilu vyzeralo ze to neudycha aj napriek kysliku ktory dostavala. Do buducna bude bez operacie makkeho patra akakolvek narkoza velmi rizikova. Z bruska jej odstránili 600 gramov nadorov, zrastov + maternicu naplnenu sekrétom. Pred operaciou vazila 11,8 kg po zákroku 11,2.

Mája ešte pred Vianocami bohužial skolabovala. Nová panička Veronika sa bála najhoršieho, a ukázalo sa že Májenka má ešte z množiarne silný zápal v uchu v ktorom jej okrem iného úplne chýba bubienok. Zápal sa preniesol do očka a bohužial nebola iná možnosť než celé očko odstrániť. Rozhodli sme sa preplatit časť nákladov spojených s liečbou jej paničke Veronike Kadlecovej, nakoľko v krátkom čase bola jej hospitalizácia a operácia finančne veľmi náročná. Májenke prajeme aby už mala všetky komplikácie za sebou a tešila sa z peliešku, hračiek a mlsiek.

Aktualizácia Apríl 2015, panička Veronika nám píše:

Nyní na konci dubna Mája absolvovala poslední očkování. Zdravotně jí nic netrápí, ba naopak, dostává se do formy. Za těch pár měsíců, co jsme spolu se jí vyměnil kožíšek, má krásnou a jemnou srst. Na posledním vážení měla 13kg. Díky tomu, že už venku začíná být hezké počasí si zvyká na zahradu a chodí se opalovat na sluníčko. Hezky vychází s Kentánem a učíme se pomalu znakové povely, na procházkách mě následuje, zvyká si na hračky a na pohyb. Je šikovná a snaživá. Má ohromnou chuť do života (to nejvíce dokázala, když jí bylo nejhůř). Je na ní pěkně vidět, že se u nás doma uvolnila a užívá si radost. Pelíšek je stále její království, misky a hračky si hlídá i před Kentánkem. Pevně věřím v to, že má za sebou to nejhorší a teď už si bude užívat všech psích radostí. Mám z ní obrovskou radost a díky FRBULU za to, že pejskům, jako je Mája, pomáhají.

Veronika KadlecováObčianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog