7 statečných

Keď sa spoja skvelí ľudia a dobrý úmysel pomôcť, 7 malých dušičiek dostane nádej na lepší život. Na život ktorý by mal mať žiť každý pes. Poznať láskavú ruku pána, misku s dobrým jedlom a teplé miesto na spanie. Zastrešili sme liečbu 4 mopsiniek - Lucinky, Demi, Štefky a Tiny, ktoré vďaka úžasným psím mamám Zuzke Rapantovej a Gabike Petruškovej Bartákovej docestovali z Ukrajinsko-maďarskej hranice, zo studenej a špinavej garáže až do Prahy, kde ich pod svoje krídla prevzal Frbul. Jedna z mopsich dám (Lucinka) bola darovaná množiteľom z Topoľčian, v jej veku už nemá miesto v chove, šteniat odrodila už dosť. Lucinka má veľké obojstranné pruhy (kýly), Demi a Tina sú mopsinky ktoré sa aj v ich veku pokúšali nakrývať, budú musieť absolvovať rýchlu kastráciu. Štefka má veľký problém s očkami, je takmer slepá. Na oboch očiach má veľké zrohovatené útvary, no urobíme všetko preto aby sa očičká zachránili.

Tiež sme prebrali 3 francúzskych buldočkov - Henryho, Agátku a Majku. Ďalšie veľké ďakujeme patrí Natalke Skálovej ktorá absolvovala cestu za množiteľom ktorý priviezol zúbožené buldočky na benzínovú pumpu.
Psík Henry s ťažkým abscesom a novotvarom na nožičke absolvovoval komplikovanú liečbu, bohužiaľ svoj boj prehral. Po 14 dňoch v dočasnej opatere jeho telíčko skolabovalo. Okrem nožičky vo vážnom stave mal choré oko, zalomené a zarastené uško. Psík pochádza z ChS, má tetovanie a môžme si len domýšľať akým spôsobom sa dostal k množiteľovi ktorý sa ho zbavil v katatonickom stave, a nehanbil sa vypýtať si za takto zúboženého psíka peniaze.

Rovnako sa množiteľ zbavil fenečky buldočka - Majky 3 týždne po pôrode. Na otázku čo je s 3 týždňovými šteniatkami odpovedal že už sú odchované. Mája má 2 veľké nádory na mliečnych žľazách. Z rovnakej množiarne pochádza aj buldočka Agátka, veľmi podviživená. Obe fenky sú v zlom psychickom stave, majú paniku zo zatvárania do malých priestorov. A v neposlednom rade sa chceme poďakovať odvážnym dočasným opatrovníčkam, explicitne Jirči Cejnarovej za opatrovanie Henryho, ktora sa nezľakla aj ked jeho stav bol naozaj vážny a Kvetke ktorá mala v opatere mopsinku Lucinku. Gabike Kupcovej ktora permanentne pomaha dočaskou buldočkom, konkretne teraz Agátke.
Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog