Henry - odišiel za dúhový most


Henry - je najsmutnejší prípad zo záchrany "siedmych statočných". Henryho množiteľ deklaroval ako 2 ročného psa. Pri pohľade na neho bolo jasné že je to starší psík. Prekvapenie nastalo keď sme uvideli obrovský absces na stehienku psíka, čo ho obmedzuje v chôdzi. Na rovnakej nožičke má tiež akýsi novotvar ktorý bude nutné chirurgicky riešiť. Opuch na stehne Henryho je naozaj veľký a jeho liečba bude časovo aj finančne nákladná, no sme pripravení urobiť pre neho čo bude v našich silách. Okrem toho má lézie na oboch očkách a zalomené a zarastené uško ktoré bude nutné časom operovať. Ďalšie prekvapenie nastalo keď sme zistili že Henry ma tetovanie a dohľadateľný čip registrovaný na CHS. Jeho skutočné meno je Johannes, narodený 28.4 2007. CHS z ktorej pochádza už neexistuje, a s najväčšou pravdepodobnosťou chovateľ rozpredal svoju CHS takýmto ľuďom. Henry je bojovník a všetci dúfame že svoj boj zvládne. Henryho Frbul vykúpil za 30,- eur. Prosíme tých z Vás ktorému nie je osud tohto psíka ľahostajný aby ste prispeli na jeho dlhú a náročnú liečbu kľudne malou sumou ktorá Vám chýbať nebude, no jemu veľmi pomôže. Náš účet je transparentný. Veľmi pekne ďakujeme. Momentalne sa nachadza v docasnej opatere v Prahe.

Aktualizácia 29.11.2014 - Spravy od Henryho: Očička a ouška jsou daleko lepší,ale ještě pokračujeme,jak s vykapáváním očí tak uší.... Nožička malinko oplaskla a modřina taky trochu ustoupila,ale je to velmi ošklivý. Byly tam dvě doktorky znovu do toho píchly, ale opět šla jen sražená krev,nicméně po vpichu to hodně teklo,tak alespoň něco z toho vymačkala.a pokračujeme i v ATB,dáme tomu zase týden a uvidíme víc.Henry je ale o dost lepší začíná si pomalu hrát,dneska i ukradl Meggyně kracičku a snažil se jí roztrhat,což mu ale nešlo smile emoticon Možná mi začíná trošičku důvěřovat nicméně se bojí někdy chodit ven a když jsme dnes vystupovali z auta na tý veterině vůbec se mu nechtělo a chtěl skákat zpátky do auta, myslím že je hodně vystresovaný. no a Meggy... ta je velmi smutná a s Henrym vůbec ale vůbec nemluví...dělá jako kdyby kolem ní vůbec nechodil... snad jí to brzy přejde. Je to hérečka :)

Aktualizácia 6.12.2014 - S veľkým zármutkom Vám musíme oznámiť tú najsmutnejšiu správu . Henryho stav sa včera veľmi zhoršil, a jediná pomoc ktorú sme mu mohli neskoro v noci poskytnúť bola tá posledná . Henryho výsledky biochémie a hematológie boli kritické, RTG hrudníčku odhalilo množstvo metastáz, dostal veľké bolesti a bohužiaľ už len odovzdane čakal na svoj odchod za dúhový most. Nožička včera dostala nekrotický stav, vytvorili sa nové uzliny, telíčko začalo zlyhávať a nasadením ďalších silných liekov by sme len o pár dní predĺžili jeho bolesť.

Ďakujeme Vám všetkým ktorí ste pri ňom stáli a podporovali ho, Jirči ktorá mu poskytla tú najlepšiu láskavú opateru, a posledných 14 dní jeho života mu dala toľko lásky koľko mohla. Znova pri nej zistil čo je to pohladenie, papanie a spanie v posteli. Henryčko budeme dúfať že si na lepšom mieste kde ťa už nič nebolí. Hovorí sa že každý pes v nebi na niekoho čaká. Snáď smiem dúfať že sa tam raz stretneme. Odpočivaj v pokoji malý bojovník... 6.12.2014


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2019
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog